[PODCAST] Preradovićevom ulicom S2E1, gost: Đorđe Matić

Piše: P-portal.net

I u drugoj sezoni podcasta „Preradovićevom ulicom“ uz razgovore s istaknutim pojedincima čiji je život i rad vezan za Preradovićevu, vodimo vas u šetnju ovom čudesnom ulicom bogate prošlosti i dinamične sadašnjosti

U prvoj epizodi druge sezone podcasta Preradovićevom ulicom gostovao je Đorđe Matić, pjesnik, prozni pisac, esejist i kritičar. U razgovoru s novinarkom Mirelom Pejaković Levstek govorio je o životu, umjetnosti, pisanoj riječi, glazbi, jednoj od najpoznatijih zagrebačkih ulica i na koje načine je vezan za nju.

„Preradovićeva ulica bila je svojevrsna žila kucavica, mjesto gdje je za autora počinjao ’pravi život’ – od Tesline ulice pa dalje. Nekada je bila simbol okupljanja i kulturnog života: tu su nastajali bendovi, knjige, ideje, a cijeli krug oko Cvjetnog trga, HNK i Kavkaza bio je živ kulturni prostor. Danas je toga ostalo vrlo malo – okupljanja su drugačija“, kaže Đorđe Matić.

On je u podcastu Preradovićevom ulicom govorio o zlatnom dobu zagrebačke urbane kulture, individualcima i umjetnicima koji su prelazili granice scena, ali i o svojoj knjizi „Sve bilo je muzika“, u kojoj podsjeća na neke važne događaje i umjetnike koji su ostavili neizbrisivi trag u ovdašnjem kulturnom prostoru.

Podcast Preradovićevom ulicom možete slušati na Radio Privredniku (OVDJE), kao i na platformi SoundCloud i na našem YouTube kanalu u nastavku.

Prvu sezonu podcasta poslušajte OVDJE.

Podcast je realiziran uz financijsku podršku Grada Zagreba.

 

 


Ako imate prijedlog teme za nas, javite se na portal@privrednik.net

Pratite P-portal i na društvenim mrežama: