Polaganjem cvijeća kraj spomenika Nikole Tesle u Zagrebu u organizaciji Srpskog privrednog društva Privrednik 10. jula ove godine odata je počast velikom geniju, izumitelju i znanstveniku Nikoli Tesli.
Na spomenik Tesli, rad kipara Ivana Meštrovića, koji se nalazi u centru Zagreba, ruže su povodom 170. godišnjice od Teslinog rođenja položili predsjednik Srpskog privrednog društva Privrednik Nikola Lunić, aktivistica i članica Upravnog odbora SPD Privrednik Slavica Beljak, kao i članovi novooformljene muške pjevačke grupe SPD Privrednik. Odjeveni u ličke narodne nošnje, pjesmom su odali počast znamenitom Ličaninu, izvodeći nekoliko tradicionalnih ličkih pjesama koje su privukle pažnju i izmamile osmijehe brojnih prolaznika.
Okupljeni su se na taj način prisjetili čovjeka koji je svojim radom pomicao granice mogućeg, ostavivši neizbrisiv trag u povijesti znanosti i čovječanstva, ali i trajno mjesto u kolektivnom sjećanju srpskog naroda iz kojeg je potekao.















