Impressum (P-fakti)

IZDAVAČ:

Srpsko privredno društvo “Privrednik”

Adresa: Preradovićeva 18/1, 10000 Zagreb, Hrvatska

Telefon: +385 (0)1 485 4478

Email: ured@privrednik.hr

ZA IZDAVAČA:

Nikola Lunić

UREDNICA:

Olivera Radović

Email: portal@privrednik.hr

REDAKCIJA:

Đorđe Matić

Bojan Munjin

Olivera Radović

Maša Samardžija

Leon Ćevanić

Biografije

Nikola Lunić
voditelj projekta
„Razotkrivanjem dezinformacija protiv međunacionalne netrpeljivosti i razdora“ u sklopu kojeg su pokrenuti P-fakti. Predsjednik je Srpskog privrednog društva Privrednik od 2007. godine do danas. Diplomirao je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i stekao zvanje profesora komparativne književnosti i filozofije. Radio je kao istraživač, suvoditelj i voditelj na brojnim projektima vezanim za povijest, položaj, kulturne i društvene doprinose srpske zajednice u Hrvatskoj. Кoautor je istraživanja „Uspon i nestajanje Srba u Hrvatskoj (1880-2011)“ u izdanju VSNM Grada Zagreba i urednik zbornika „Кroz tri vijeka“ u izdanju SPD Privrednik. Član je Vijeća srpske nacionalne manjine Grada Zagreba. Od medijskih projekata u Srpskom privrednom društvu Privrednik, inicijator je obnove i urednik mjesečnog lista Privrednik, koji od 2007. godine izlazi u sklopu tjednika Novosti, pokretač je informativnog portala P-portal, Radio Privrednika i voditelj uspješno provedenog europskog projekta „Upoznajmo se da bismo se razumjeli“ Europskog socijalnog fonda (2020–2022). Bio je izdavač, urednik i autor tekstova u Euroknjizi, Srpskom kulturnom društvu Prosvjeta, Srpskom narodnom vijeću, Srpskom privrednom društvu Privrednik.
Olivera Radović
Urednica P-fakta
Urednica P-fakta, kao i informativnog portala P-portal od njegovog pokretanja 2014. godine do danas. Od 2014. do danas novinar je u listu Privrednik, a surađivala je i s nizom drugih medija (Zagrebinfo.hr, Кazalište.hr, dnevni list Politika…). U Srpskom privrednom društvu Privrednik uspješno je pokrenula i provela niz medijskih projekata, surađivala je na pokretanju informativnog portala P-portal, na pokretanju Radio Privrednika (u kojem je također i urednica), bila je urednica i koordinatorica projektnog tima na projektu „Upoznajmo se da bismo se razumjeli“ Europskog socijalnog fonda (2020–2022). Od 2018. do 2020. bila je članica Hrvatskog novinarskog društva, danas je članica Udruženja novinara Srbije. Diplomirala je na Filološkom fakultetu u Beogradu i stekla zvanje diplomiranog profesora srpskog jezika i književnosti. Pored novinarstva, bavi se i prevođenjem. 
Bojan Munjin
Novinar
Novinar i kazališni kritičar. Fakultet političkih znanosti završio je u Zagrebu. Kazališnom kritikom bavi se od početka 80-ih. Pisani ili elektronski mediji u kojima je objavljivao ili objavljuje kulturalne i društvene osvrte, intervjue i kazališne kritike u posljednjih 40 godina su: „Arkzin“ (Zagreb), „Feral Tribune“ (Split), „Novi list“ (Rijeka), „Zamirzine“ (Zagreb), „Radio Samobor“, „Kazalište“ (Zagreb), „Scena“ (Novi Sad), „Dani“ (Sarajevo), „Prosvjeta“ (Zagreb), „NIN“ (Beograd), „Novosti“ (Zagreb), „Zarez“ (Zagreb), Radio Zagreb III, I i III Program Hrvatskog radija (Zagreb), Kulturni dodatak Politike, Radio Beograd 2, „Privrednik“ (Zagreb). Osim društvenih osvrta i kazališnih kritika dugi niz godina piše ili vodi tribine na radiju ili uživo, vezane za kulturne ili društvene teme, kao i za kazalište. Bio je također i voditelj okruglih stolova na Festivalu malih scena u Rijeci, na MES-u u Sarajevu, na BITEF-u u Beogradu, na regionalnom festivalu u Užicu, na regionalnom festivalu Budva Grad Teatar i na festivalu alternativnog kazališta PUF u Puli. 
Đorđe Matić
Novinar
Pjesnik, pripovjedač, publicist, prevodilac i urednik. Nakon studija engleske i talijanske književnosti na sveučilištu u Amsterdamu pisao je za brojne medije iz bivše Jugoslavije. Objavio je dvanaest knjiga poezije, proze i esejistike, među kojima i poetsku zbirku na nizozemskom i knjigu eseja na francuskom jeziku. Urednik je Leksikona YU mitologije, te nekoliko knjiga publicistike i povijesnih studija. Član je Društva hrvatskih pisaca, Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika, SKD Prosvjeta, kao i redakcije časopisa Prosvjeta i Privrednikovog P-Portala. Za roman „Niotkuda s ljubavlju“ dobio je nagradu „Momo Kapor“. Kolumnist je lista Privrednik i P-portala.
Maša Samardžija
Novinarka
Novinarka na P-portalu. Od 2017. do 2022. godine radila je kao administratorica u Srpskom privrednom društvu Privrednik, gdje je surađivala na provedbi brojnih projekata, uključujući i one medijske. Kao novinarka freelancerica surađivala je s nekoliko neprofitnih medija (Forum.tm, Novosti, Vida TV, MAZ…). Članica je Hrvatskog novinarskog društva u kojem je potpredsjednica Zbora novinara neprofitnih medija i Zbora novinara medija nacionalnih manjina. Završila je preddiplomski studij novinarstva na Fakultetu političkih znanosti.
Leon Ćevanić
Novinar

Od 2020. godine student jednopredmetnog studija povijesti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Od 2017. godine je Privrednikov stipendist. Član redakcije P-portala postaje 2021. godine, od kada objavljuje tekstove glavninom povijesne tematike u sklopu rubrike „Vremeplov“, a povremeno i komentare i kritike iz oblasti kulture. Od 2023. godine obavlja dužnost koordinatora Programske sekcije u Klubu studenata Filozofskog fakulteta (KSFF), a u akademskoj godini 2023/24. izabran je za stalnog sudionika u Savjetu KSFF-a. Usto, aktivno djeluje i surađuje s nizom studentskih i omladinskih udruga te sudjeluje na studentskim simpozijima i skupovima.

Mirela Pejaković Levstek
Novinarka
Novinarka je koja je svoj put počela na Radiju 101, gdje se bavila društvenim i političkim temama. Nakon Radija 101 radila je na Soundsetu te Yammatu, a objavljivala je i članke. Nakon pauze počinje raditi podcaste „Pravo glasa“ za Srpsko privredno društvo „Privrednik“ i piše za P-portal. „Pravo glasa“ se s internetskih servisa seli na Radio Privrednik, gdje je uz ovaj podcast radila i seriju emisija „Preradovićevom ulicom“. Na P-faktima je radijska novinarka zadužena za podcaste koji se bave popularizacijom factcheckinga pod nazivom„Samo fakti“.

Izrada web stranice:
Panda komunikacije